مشکلات نفس کشیدن از راه دهان-قسمت اول
بوی بد دهان
رینوپلاستی ( جراحی ، هزینه ، بهبودی ، عمل مجدد )
شنوایی سنجی
تورم و افتادگی پلک ها و جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی- قسمت اول
آنالیز صورت
شایع ترین روش های برجسته سازی گونه  - قسمت اول

مشکلات نفس کشیدن از راه دهان-قسمت اول

در دنیای ماشینی امروز که آلودگی هوا بیداد میکند و حساسیتهای تنفسی فراوان است، تنفس دهانی زیاد دیده میشود. خیلیها به دلیل حساسیتهای تنفسی مجبورند از راه دهان نفس بکشند و دلیلش هم این است که مخاط بینیشان در این حساسیتها متورم و مسیر تنفسی بینیشان مسدود می شود. اما تنفس از راه دهان، مشکلاتی را برای افراد ایجاد میکند.

--------------------------------------------------------------------------------

عوارض تنفس دهانی را بیش از همه دندانپزشکان احساس میکنند و ممکن است تشخیص اولیه آن را دندانپزشک تان به شما بگوید.
خشکی دهان، افزایش پوسیدگی دندانها، خشکی لبها، التهاب و بیماریهای لثه به دلیل تغییر پوشش طبیعی میکروبی دهان، بوی بد دهان و اثر سوء روی فرم فکها و صورت از عوارض مهم تنفس دهانی است. بازماندن مداوم دهان، فشار جانبی روی فک بالا را نیز افزایش میدهد.

همچنین اگر تنفس شدید دهانی در طول سالهای رشد -از کودکی تا زمان بلوغ- ادامه داشته باشد، فک بالا میتواند دچار تنگی یا کاهش عرض شده و سقف دهان عمیق و کام گنبدیشکل شود که میتواند روی تیغه بینی فشار بیاورد و انحراف بینی ایجاد کند. همه این عوارض مجددا تنفس دهانی را تشدید میکنند.

نکته دیگر این که باز ماندن مداوم دهان، موقعیت زبان و شکل فک پایین را هم میتواند تغییر دهد و صورت، حالت دراز و کشیده پیدا میکند. از سوی دیگر، فردی که دچار تنفس دهانی است، برای آنکه راحتتر نفس بکشد، سر خود را به عقب خم میکند و این مساله روی اندام او اثر منفی میگذارد.

تنفس دهانی در اثر لوزه های بزرگ
وجود لوزه سوم یا لوزههای بزرگ در سنین 7 تا 8 سالگی باعث تنفس دهانی در کودک میشود و همین امر در صورت تداوم، با فشار منفیای که در سقف دهان ایجاد میکند به مرور باعث کشیدهترشدن صورت و در نتیجه بستهتر شدن قوس فک بالا میشود که در موارد شدیدتر واقعا به زیبایی لطمه میزند. با تشخیص به موقع و درمان تنفس دهانی، به خوبی میشود از ایجاد این مشکل در کودک جلوگیری کرد. برای درمان باید از یک متخصص ارتودنسی و یک جراح گوش و حلق و بینی کمک گرفت.

تنفس باید از طریق بینی انجام شود و تنفس از راه دهان عوارضی همچون خشکی دهان، دراز شدن صورت، التهاب دهان ، پوسیدگی دندان و حتی مشکلات گوارشی را به همراه دارد

ادامه دارد ...


آدرس مطب : اصفهان ، خ شمس آبادی ، جنب بانک پاسارگاد ، ساختمان هزاره ، طبقه دوم ، واحد 23
تلفن : 32234622 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید