دکتر احمد رضائیان

متخصص گوش، حلق و بینی


آدرس مطب جديد

بینی ایده آل

زیبایی یک ادراک ذهنی است که توسط تأثیر عوامل اجتماعی و فردی ( شخصیتی ) فراوانی قرار دارد ، همچنین نوع ارزیابی شناخته شده یا ناشناخته اجزای چهره در فهم زیبایی دخالت دارد. به عنوان مثال ، یونانی ها زیبایی را با مجموعه ای از خطوط و زوایای هندسی می سنجند.

این فلسفه یونانی منجر به پیدایش یک اصل کلی شده است ، مبنی بر اینکه هر چه صورت انسان دارای اجزای قرینه تر و متناسب تر باشد ، بالطبع جذابتر خواهد بود. ادراک و احساس زیبایی بیشتر تحت تأثیر عوامل فردی نظیر سن و شخصیت قرار دارد. این ماهیت چندگانه زیبایی ، جراحان پلاستیک را برآن واداشته که به دنبال روشهایی باشند که بتواند بوسیله آنها ضمن رعایت اصول کلی زیبایی ، باعث ارضای ذهنی هر فرد نیز شود. از اینرو ، جراحان پلاستیک صورت نباید تنها به مهارت های فنی و تکنیکی اکتفا کنند بلکه باید بصورت هنرمندانه اصول قرینگی ، هارمونی ، تعادل و تناسب را در صورت بیمار رعایت کنند.

مشخصات و ویژگی های یک صورت زیبا
اصول و قوانین محاسبات جهانی مختصات یک صورت زیبا بصورت تائید شده وجود دارند. اما اینها ، تنها دربرگیرنده استانداردهای اولیه آنالیز و ارزیابی چهره می باشند. یک جراحی پلاستیک صورت باید از این مختصات و مقادیر عددی آنها مطلع باشد ، وی همچنین باید از محدودیت های موجود در کاربردهای کلینیکی آگاهی داشته باشد. هدف اساسی از جراحی زیبایی خلق یک ظاهر غیرمصنوعی و طبیعی برای هر بیمار متقاضی این نوع جراحی است. پایبندی بسیار جدی و محکم به مختصات محاسبه شده ممکن است از دستیابی به این هدف جلوگیری کند.

نکات مرجع
داشتن یک دانش پایه از نکات مرجع استاندارد ، محاسبات و اندازه های اصولی آنها برای تصویرسازی کامپیوتر ، ضبط در آرشیو ، عکاسی و برقراری ارتباط با همکاران فوق العاده حیاتی و ارزشمند است. اینها قبلاً توسط پاول و مامفری استاندارد شده اند.

سطح بندی افقی فرانکفورتمرجع استاندارد قابل استفاده برای معاینه و عکسبرداری از بیمار می باشد. این سطح بندی بصورت خطی است که از قسمت فوقانی کانال خارجی شنوایی به سمت تحتانی ترین نقطه قسمت ( زیرچشمی )، ضمن اینکه چشم های بیمار بصورت همسطح به کف نگاه می کنند ، کشیده می شود ( شکل زیر). یک بافت نرم مشخص کننده در نقطه پایین قسمت زیرچشمی ، نقطه تلاقی بین پلک پایینی و پوست گونه می باشد.


آدرس مطب : اصفهان ، خ شمس آبادی ، جنب بانک پاسارگاد ، ساختمان هزاره ، طبقه دوم ، واحد 23
تلفن : 32234622 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
خدماتكانال من در تلگرامصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانعمل جراحی لوزه با کوبلیشمطالب و مقالاتسایتهای دیگر