دکتر احمد رضائیان

متخصص گوش، حلق و بینی


آدرس مطب جديد

آنالیز زیبایی صورت با طراحی کامپیوتر

در طول تاریخ همواره بشر سعی نموده تعریفی برای زیبایی بیاید. ماهیت زیبایی همواره شعرا، فلاسفه و هنرمندان را به خود مشغول نموده، کوشش کرده اند تا تعریفی برای آن بیایند. اگرچه زیبایی مفهومی آشکار برای همه ماست، با این حال ما به عنوان جراح باید نگاه علمی تری به مقوله زیبایی داشته باشیم تا جهت انجام یک عمل موفقیت آمیز، قادر به فرمول بندی مراحل عمل باشیم. ..
وجود نقاط مشترک برای ارتباط با همکاران و استفاده از متون پزشکی ضروری است اما علاوه بر آن، باید تعریفی درست از غیرطبیعی بودن داشته باشیم تا بتوانیم اختلالات مادرزادی و ناهنجار بهار صورت را تشخیص دهیم. ..
از دید افلاطون و ارسطو زیبایی تقارن و هماهنگی هندسه بود، داوینچی با مطالعه آناتومی نسبتهای ایده آل صورت را فرموله نمود و نیمرخ صورت را به سه قسمت مساوی تقسیم نمود. ..


گرچه عوامل فرهنگی و اجتماعی بر ایجاد ذهنیت در مورد زیبایی تاثیر دارد ، واحدهای اصلی اجرای کلاسیک برای آنان صورت توصیف شده اند شامل پیشانی، چشم ها، بینی، لب ها، چانه، گوشها و گردن می باشد. ..
طراحی دقیق برشهای جراحی و ترمیم آن ها نیازمند بررسی کامل واحدها یا اجزای آنها می باشد. پیشرفت فناوری در زمینه عکاسی دیجیتال و گرافیک کامپیوتری، در تهیه و پردازش عکس های بیماران تحولی ایجاد کرده است. ..
دسترسی سریع به عکسها جهت مرور آنها و اسکن تصاویر کامپیوتری باعث تسهیل و ارتقای آنالیز پیش از عمل گشته است. ..

تصویر سازی بیمار در مشاوره های معمول انجام می گیرد و در آموزش پیش از عمل بیمار نقشی اساسی دارد. این وسیله به جراح امکان می دهد که انتظارات واقع گرایانه از پیامد عمل را بهتر با بیمار در میان بگذارد. تصویر سازی کامپیوتری و قابلیت تغییر تصویر آن برای آموزش بیمار می تواند در مشاوره های پیش از عمل بسیار کمک کننده باشد. ..


آدرس مطب : اصفهان ، خ شمس آبادی ، جنب بانک پاسارگاد ، ساختمان هزاره ، طبقه دوم ، واحد 23
تلفن : 32234622 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
خدماتكانال من در تلگرامصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانعمل جراحی لوزه با کوبلیشمطالب و مقالاتسایتهای دیگر